Sport

Nawet Kapustka nie pomógł Cracovii. Emocje, pięć bramek i Bruk-Bet Termalica liderem tabeli! (zdjęcia)

Przy komplecie widzów, w  derbach Małopolski Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał zasłużenie Cracovię 3:2. Wszystkie trzy bramki gospodarze zdobyli w pierwszej połowie spotkania.

Mecz zaczął się od niewielkiej  przewagi Cracovii, ale to niecieczanie cieszyli się ze zdobycia pierwsze bramki. W 12 minucie Vlastimir Jovanović zagrał piłkę w pole karne do Artema Putiwcewa, który przedłużył ją do Vladislavsa Gutkovskisa. Łotysz z pięciu 5 metrów pokonał bramkarza gości.

Dziewięć minut później do piłki zagranej z prawej strony boiska przez Kornela Osyrę doskoczył Mateusz Kupczak i  z bliska skierował do ją do bramki podwyższając wynik na 2:0.

W 26 min Dariusz Trela po mocnym strzale Marcina Budzińskiego, odbił piłkę piłkę przed siebie, dobiegł do niej Erik Jendrisek i zdobył gola zdobył gola. Przy tej akcji ucierpiał golkiper „Słoni”. Po uderzeniu kolanem doznał wstrząśnienia mózgu, opuścił murawę i został odwieziony do szpitala w Tarnowie.

W 36 min w polu karnym Bartłomiej Babiarz dobrze dograł piłkę do wbiegającego Davida Guby. Ten uderzył z ostrego kąta. Piłkę próbował wybić Robert Lituaszki, ale ostatecznie skierował ją do własnej siatki.

Po przerwie emocje nieco siadły. Trener Jacek Zieliński sięgnął po zmienników, w tym po Bartosza Kapustkę, ale niewiele to zmieniło w poczynaniach ofensywnych Cracovii.

W 90 min po faulu w polu karnym Samuela Stefanika sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Damian Dąbrowski  ustalając wynik spotkania.

Po tym spotkaniu Bruk-Bet Termalica został liderem tabeli LOTTO Ekstraklasy, a Bartosz Kapustka potwierdził, że Leicester City jest zainteresowany jego pozyskaniem. Mistrz Anglii jest w stanie zapłacić za reprezentanta Polski nawet 6,5 mln funtów, co byłoby nowym rekordem transferowym w naszej lidze.

(BF, TJ, fotorelacja z meczu Artura Gawle)